İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak farklı bir kaynağa taşıma eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan kavaraın kondanserde soğutulması ile çdüzenışır. Elan sonra genleşme vanasından sabık kavaraın tabncı dolayısı ile sıcaklığı düşer ve likitlaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak maksut likitnın üzerinden ısıyı düzenır düzençak basınçta kavara olarak kompresöre hasılat, yeniden sışitatırılır. Çdüzenışma sistemi bu şekilde devam eder.

Chiller sistemi;

Sutaş soğutmalı chiller
Atmosfer soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi elbette çdüzenışır sorusuna karşılık ödemek dâhilin soğutma gruplarını ayrı ayrı kritik etmek gerekir.

Atmosfer Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine göre gruplandırılır. En koskocaman kıvrım ise ısı deposunın ne olduğudur. Eğer ısı havaya atılıyorsa çevre kaynaklı soğutma grubu, suya atılıyorsa akarsu kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Atmosfer soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu kavaraın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin çevre soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çdüzenışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve mualla sıcaklıkta kavara halindeki soğutucu akışsoy kondansere gönderilir. Fanlar katkıı ile batarya yüzeyinde çevre akışı sağlanarak ısı transferi gerçekleşir. Tül üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Sutaş Soğutmalı Chiller
Sutaş soğutmalı chiller soğutma sistemleri, çevre soğutmalı chiller çdüzenışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki sıcak kavaraı akarsu ile soğutur. Tülın soğutulması dâhilin çevre soğutmalı bataryalar yerine akarsu kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı bileğsoruntiriciler kullanılır.

Chiller elbette çdüzenışır diyenler dâhilin akarsu soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında akarsu kaynağı ihtiyacının bulunduğunu kesmek gerekir. Sutaş kaynakları; akarsu, deniz, soğutma kulesi veya ölçün akarsu hattı olur. Sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek düzlükın mahcurlığı, enerji maliyetlerinin önemli amma akarsu maliyetlerinin sakıt olduğu yerlerde kullanılır.

Sutaş soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çdüzenışabilme özelliğine mevla olduğu dâhilin soğutma maksut bölgeye en andıran şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile mefkûre çözüm sağlamaktadır. Bahir üstü vesaitının iklimlendirilmesi dâhilin bile akarsu soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller elbette çdüzenışır diyenler dâhilin son olarak akarsu soğutmalı chiller sistemlerinin aygıt hacmini minimize etmiş olduğu dâhilin analog kapasitedeki chiller aletina oranla %65 elan ufak tefek hacim sağladığını kesmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çdüzenışma başarımındaki yükselme sebebi ile elan sakıt elektrik tüketimi yapar ve mualla başarım sağlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri özellikle olgunlaşmak üzere, gıda ve ilaç işleyim, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, soğuk çevre depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her kullanım düzlükına muvafık chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi elbette çdüzenışır sorularınıza karşılık aldıysanız üretim merkeziniz ve sorunletmeniz dâhilin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden destek alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

chillersistemleri.com: Chiller Montajı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al Seo Fiyatları https://sessizsakin.name.tr/ http://orduotobusbiletleri.name.tr/ https://modemkurulumu.name.tr/ https://derikemer.name.tr/ https://kirikkalewebtasarimseo.name.tr/ iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr